tipy_na_stehovani

Praktické tipy na stěhování.

Pokud člověk zrovna nevyhrál v loterii a nestěhuje se do luxusního bytu na Václavské náměstí, stěhování bývá často „otravné“, ale je nevyhnutelné. V našem článku poradíme pár tipů, které Vám může stěhování znatelně zjednodušit.

1)Plánujte

O skutečnosti, že se budete stěhovat obvykle více měsíce dopředu. Často se ale stává, že stěhování necháváme na poslední chvíli. Pokud budete o stěhování přemýšlet alespoň měsíc předem, ušetříte si značné starosti, jako je plánování nákupu potravin, odhlášení elektřiny, předání bytu, případné opravy bytu, sehnání krabic na stěhování, koupě obalového materiálu, objednání stěhováků, zajištění parkování aj.

2)Vyberte termín stěhování s předstihem

Lidé se nejčastěji stěhují ke konci měsíce (konec nájemní smlouvy), o víkendech, nebo v pátek. Pokud stěhovací firmu objednáte měsíc předem, nebudete mít problém se sehnáním termínu, pokud se stěhujete svépomocí, snadněji seženete pronájem dodávky.

3) Nestěhujte zbytečnosti

Máte doma věci, které jste 5 let nepoužili a určitě je již nevyužijete? Pokuste se ho prodat (na bazos.cz nebo sbazar.cz), pokud to nebude možné tak jej vytřiďte. Ušetříte si mnoho práce se stěhováním a v novém bydlení budete mít více místa. Více naleznete v našem článku Jak a kde prodat přebytečné věci.

4)Stanovte si cenu stěhování

Promyslete si, kolik jste ochotni za stěhování zaplatit. Pokud se rozhodnete stěhovat sami, není to zadarmo. Je třeba sehnat vhodnou dodávku, krabice, obalový materiál, zaplatit palivo, případně dát všimné pomocníkům. Stanovte si, kolik jste ochotni za stěhování zaplatit a oslovte několik stěhovacích firem. Následně se svobodně rozhodnete pro stěhovací firmu nebo pro stěhování svépomocí. Zjistěte cenu za Vaše stěhování skrze online kalkulačku během 2 minut.

5) Označte krabice

Na stěhování věcí jedné osoby je potřeba přibližně 15 krabic. Popište si krabice dle důležitosti, následně nebudete hledat hrneček na kávu 20 minut. Krabice nepřetěžujte, při manipulaci se mohou protrhnout.

6) Naplánujte rozmístění v novém bytě

Před stěhováním si stanovte umístění nábytku, alespoň po pokojích v novém bytě. Pokud je nový byt větší než 2+KK, v hlavě tento seznam pravděpodobně neudržíte. Sepište si seznam věcí dle pokojů, nebo si vytvořte plánek s jasným rozmístěním věcí. Pokud stěhujete se stěhovací firmou, tento plánek ji před stěhování odevzdejte, s plánky jsou zvyklí pracovat.

7) Vykliďte lednici, odpojte spotřebiče

Před stěhováním vykliďte lednici, mrazák, pračku, sušičku a troubu. Dbejte na to, že mrazák obsahuje až 10 litrů zmrzlé vody která Vám při roztátí může způsobit nepříjemnosti. Přečtěte si náš článek Jak na stěhování lednice.

8)Těžká břemena

Pokud potřebujete stěhovat americkou 100 kilovou lednici nebo klavír, raději stěhování svěřte stěhovací firmě. U takového stěhování se neobejdete bez stěhovacích pásů, rudlu, speciálního obalového materiálu a zkušených, silných pracovníků. Spočítejte si na kolik Vás vyjde třeba stěhování klavíru v online kalkulačce.

9) Obalte nábytek, obrazy, zrcadla..

I přesto, že nábytek před převozem přikurtujete, se při přesunu mírně pohybuje. To může zapříčinit ošoupaní, podření nebo jiné poškození stěhovaných věcí. Také při manipulaci (převážně s velkými předměty) může dojít k nechtěnému poškození. Proto věci jako skříně, křesla, stoly, sedačky nebo televizi před stěhováním obalte bublinkovou nebo strečovou fólií.

10) Pozor na poškození

Ať stěhujete sami, nebo využijete stěhovací firmu, k nějaké škodě může dojít. Pokud stěhujete se stěhovací firmou, obvykle má pojištění odpovědnosti, ze které případnou škodu uhradí. Když stěhujete svépomocí,  škodu Vám pravděpodobně neuhradí nikdo.

‹‹ Předchozí článek
Jak na stěhování kanceláří a firem?
Další článek ››
Jak probíhá stěhování „na klíč“?

Podobné články:

Blog

Je pro Vás vhodné stěhování do Ostravy?

Rozhodujete se ohledně stěhování do Ostravy, třetího největšího města České republiky? Myslíte si, že by pro vás bylo přestěhování do Ostravy vhodné? Toto průmyslové…
Menu