priprava_na_stehovani

Jak a kde prodat přebytečné věci?

Prodej nepotřebných věcí, ať už stěhujete nebo chcete jen zredukovat počet věcí ve vaší domácnosti, máme pro vás pár tipů jak a kde prodat přebytečné věci. 

Určitě budete za jedno, že nejvíce používáte 20% věcí a zbytek vůbec nebo jen zřídka. Problém to není do té doby, než je budete chtít někam odstěhovat a nebo Vám přerostou přes hlavu. Co ale s nimi? Na řadu přichází nepotřebné věci vytřídit, prodat, darovat a v poslední řadě jakýmkoli způsobem zužitkovat nebo zlikvidovat. Níže naleznete pár našich tipů. 

Separujte nepoužívané věci

V první řadě je dobré označit nebo dát na hromadu věci, kterých se chcete zbavit a trochu tím ulehčit Vaší domácnosti nebo stěhování. Pokud vytřídíte nepotřebné věci před stěhováním, nejenže samotné stěhování bude o jednodušší, ale můžete ušetřit i vaší peněženku, protože stěhování zkrátka nezabere tolik času. Pří samotném třídění vašich věcí k likvidaci je dobré myslet také na přírodu, protože i zdánlivě bezcenné věci mají využití a mnohdy se dají prodat. Pokud prodat nepůjdou, můžete je darovat a jako poslední odvézt na sběrný dvůr. Kde je ovšem nejlépe prodat? Otázkou je taky čas na odpovídání zájemcům. Dohady o ceně apod. 

Nejjednodušší variantou je využít služeb někoho jiného. Poslat mu věci nebo je nechat vyzvednout v domluvený datum a o nic víc se nemusíte starat. Po úspěšném prodeji Vám přistanou peníze na účtu. Pokud byste měli zájem o takovou službu, napište nám ZDE. Vaše věci se pokusíme co nejdříve prodat nebo je jakkoli jinak využít. Předem s Vámi ovšem zkonzultujeme, jakou šanci na prodej samotné věci mají.  V každém případě hledáme ekologické využití již nepotřebným věcem, aby předešlo odvozu na sběrný dvůr. 

Jak věci prodat?

Vhodné kanály, jak prodat přebytečné věci jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Musíte být ovšem připraveni na pár hovorů a případně dohadování o ceně. Tyto kanály fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch. Jen to chce občas trochu trpělivosti. Zadání inzerátu není nijak časově náročné. V podstatě stačí telefonem vyfotit, co máte na prodej, nahrát foto na bazar, napsat informace o prodávané věci a první krok máte hotový. Vše ostatní záleží na uvedené ceně a na vzájemné domluvě se zájemci. 

Pokud zjistíte, že věc se prodat zkrátka nedaří, můžete ji zkusit inzerovat na portálech jako je např. Darujizaodvoz.cz nebo Nevyhazujto.cz. Pokud ani to nezabere, přichází na řadu sběrný dvůr.

STĚHUJU.CZ TIP:
Nepotřebné věci začněte inzerovat s předstihem, obvykle trvá pár týdnů než se objeví zájemce

 

‹‹ Předchozí článek
Jak ušetřit, pokud si najmu stěhovací firmu?

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu