priprava_na_stehovani

Jak a kde prodat přebytečné věci?

Ať už stěhujete nebo chcete jen zredukovat počet věcí ve Vaší domácnosti, máme pro Vás pár tipů. 

Určitě budete za jedno, že nejvíce používáte 20% věcí a zbytek vůbec nebo jen zřídka. Problém to není do té doby, než je budete chtít někam odstěhovat a nebo Vám přerostou přes hlavu. Co ale s nimi? 

Separujte nepoužívané věci

V první řadě je dobré označit nebo dát na hromadu věci, kterých se chcete zbavit a trochu tím ulehčit Vaší domácnosti nebo stěhování. Je dobré také myslet na přírodu, protože i zdánlivě bezcenné věci mají využití a mnohdy se dají prodat. Pokud prodat nepůjdou, můžete je darovat a jako poslední odvézt na sběrný dvůr. Kde je ovšem nejlépe prodat? Otázkou je taky čas na odpovídání zájemcům. Dohady o ceně apod. 

Nejjednodušší variantou je využít služeb někoho jiného. Poslat mu věci nebo je nechat vyzvednout v domluvený datum a o nic víc se nemusíte starat. Po úspěšném prodeji Vám přistanou peníze na účtu. I na toto můžete využít služeb jako např. stěhuju.cz. Jsou schopni věci prodat, ale také Vám rovnou říci, které věci smysl prodávat má a které ne. U těch neprodejných se snaží najít jiné využití, aby předešli odvozu na sběrný dvůr. 

Jak věci prodat?

Vhodné kanály, jak prodat přebytečné věci jsou Facebook Marketplace, Sbazar.cz nebo Bazos.cz. Musíte být ovšem připraveni na pár hovorů a případně dohadování o ceně. Tyto kanály fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch. Jen to chce občas trochu trpělivosti. Zadání inzerátu není nijak časově náročné. V podstatě stačí na telefon vyfotit, co chcete prodat, nahrát foto na bazar, napsat informace o prodávané věci a první krok máte hotový. Vše ostatní záleží na uvedené ceně a na vzájemné domluvě se zájemci. 

Pokud zjistíte, že věc se prodat zkrátka nedaří, můžete ji zkusit inzerovat na portálech jako je např. Darujizaodvoz.cz nebo Nevyhazujto.cz. Pokud ani to nezabere, přichází na řadu sběrný dvůr.

STĚHUJU.CZ TIP:
Nepotřebné věci začněte inzerovat s předstihem, obvykle trvá pár týdnů než se objeví zájemce

 

‹‹ Předchozí článek
Jak ušetřit, pokud si najmu stěhovací firmu?

Podobné články:

Blog

How to handle moving to Prague?

Prague is called „the heart of Europe“,  it is the place where mix of many nations are concentrated because of business, job opportunities or…
moving_prague_company
Blog

Návod: Jak na aplikaci Stěhuju.cz

Hlavním cílem Stěhuju.cz je nabízet stěhovací služby za bezkonkurenční ceny (vytěžujeme volné kapacity stěhovacích firem) a zvyšovat standard stěhovacích služeb v České republice. Standardně…
Menu