Jak a kde prodat přebytečné věci?

Ať už stěhujete nebo chcete jen zredukovat počet věcí ve Vaší domácnosti, máme pro Vás pár tipů. 

Určitě budete za jedno, že nejvíce používáte 20% věcí a zbytek vůbec nebo jen zřídka. Problém to není do té doby, než je budete chtít někam odstěhovat a nebo Vám přerostou přes hlavu. Co ale s nimi? 

V první řadě je dobré označit nebo dát na hromadu věci, kterých se chcete zbavit a trochu tím ulehčit Vaší domácnosti nebo stěhování. Je dobré také myslet na přírodu, protože i zdánlivě bezcenné věci mají využití a mnohdy se dají prodat. Pokud prodat nepůjdou, můžete je darovat a jako poslední odvézt na sběrný dvůr. Kde je ovšem nejlépe prodat? Otázkou je taky čas na odpovídání zájemcům. Dohady o ceně apod. 

Nejjednodušší variantou je využít služeb někoho jiného. Poslat mu věci nebo je nechat vyzvednout v domluvený datum a o nic víc se nemusíte starat. Po úspěšném prodeji Vám přistanou peníze na účtu. I na toto můžete využít služeb jako např. stěhuju.cz. Jsou schopni věci prodat, ale také Vám rovnou říci, které věci smysl prodávat má a které ne. U těch neprodejných se snaží najít jiné využití, aby předešli odvozu na sběrný dvůr. 

Pokud ovšem chcete zažít euforii z dohadování a odpovídání na dotazy. Pak přichází na řadu facebook marketplace a bazos.cz. Tyto dvě platformy fungují nejlépe a také zde máte největší šanci na úspěch. Jen to chce občas trochu trpělivosti. Zadání inzerátu není nijak časově náročné. V podstatě stačí na telefon vyfotit, co chcete prodat, nahrát foto na bazar, napsat informace o prodávané věci a první krok máte hotový. Vše ostatní záleží na uvedené ceně a na vzájemné domluvě se zájemci. 

Je tu i mnoho jiných prodejních portálů, které se nám ovšem tak moc neosvědčily ať už svými poplatky nebo složitostí a oblíbeností u lidí. 

Pokud zjistíte, že věc nejde prodat, můžete jí zkusit inzerovat na portálech jako je např. Darujizaodvoz.cz nebo Nevyhazujto.cz. A bohužel v poslední řadě věci odvézt na sběrný dvůr.

 

‹‹ Předchozí článek
Jak ušetřit, pokud si najmu stěhovací firmu?

Podobné články:

Menu