stehovani_kancelari_a_firem

Jak na stěhování kanceláří a firem?

Stěhování firem je obvykle pro zaměstnance komplikace, neboť se přesouvají do prostředí, na které nejsou zvyklí a v průběhu stěhování se nemohou plně soustředit na svou práci. Abychom vyzdvihli něco pozitivního, to že se Vaše firma stěhuje znamená, že se rozrůstá a prosperuje.

Výběr termínu stěhování kanceláře

Pokud Vaši zaměstnanci pracují pouze ve všední dny, je ideální naplánovat stěhování na víkend, aby nebyl narušen chod firmy a efektivita zaměstnanců. Stěhování o víkendu (a ke konci měsíce) bývá obvykle nejvytíženější, proto oslovte stěhovací firmu s předstihem. Stěhuju.cz spolupracuje s desítkami profesionálními firmami po České republice, jsme schopni zajistit stěhování téměř do druhého dne, ovšem stěhování kanceláří vyžaduje odlišné přípravy a plánování než stěhování bytů, které doporučujeme nepodceňovat.

Naplánujte rozmístění v nové kanceláři

Navrhněte plánek, jak mají být přestěhované věci rozmístěny v nových kancelářích, nebo určete osobu, která bude stěhovací techniky navádět. V opačném případě strávíte zbytečně mnoho času následným přemístěním již nastěhováno nábytku a dalších věcí.

Nechte si zavést krabice předem

Aby si každý zaměstnanec mohl své věci postupně zabalit, požádejte Vaší stěhovací firmu o zavezení stěhovacích krabic (na jednoho zaměstnance je třeba cca 3 krabice). Zajistěte, aby byly krabice před stěhováním popsány (obvykle jménem zaměstnance), mnohem snáze se na nové adrese rozmisťují.

Informujte zaměstnance

Dejte svým zaměstnancům o stěhování vědět s předstihem, aby na vybraný termín měli připravené a zabalené osobní věci a neplánovali si žádné důležité meetingy. Pokud máte stěhování naplánované na víkend, požádejte zaměstnance o zabalení svých osobních věcí předem.

Získejte alespoň 3 nabídky

Oslovte více stěhovacích firem a ověřte si jejich recenze od zákazníků. Vyberte si alespoň 3 stěhovací firmy a kontaktujte je s požadavkem na Vaše stěhování (budete potřebovat nábytek rozložit, složit obalit, mají příplatek o víkendu, mají dostatečné pracovní kapacity). Porovnejte cenové nabídky a kompetenci jednotlivých firem. Poslední, co budete potřebovat v průběhu stěhování je neprofesionální stěhovací firma.

Pročtěte si naše nejaktuálnější recenze na Google.cz

Plánujte a rezervujte předem

Rozsah příprav a plánování se odvíjí od velikosti firmy. Pokud stěhujete kancelář o pěti zaměstnancích, není nutné stěhování plánovat s měsíčním předstihem, pokud ovšem stěhujete firmu o desítkách, či stovkách zaměstnanců, přípravy začněte s měsíčním a delším předstihem. Snáze tak najdete volný termín stěhovací firmy a více cenových nabídek.

Nestěhujte svépomocí

V našem minulém článku jsme uváděli výhody stěhování bytu svépomocí a se stěhovací firmou. Ty ovšem neplatí při stěhování větších kanceláří. Pokud se tak rozhodnete, je nutné sehnat množství obalového materiálu, několik dodávek, zajistit řidiče a další aspekty. Stěhování kanceláří vyžaduje zkušené specialisty. Čas, který zaměstnanci se stěhováním stráví nemohou věnovat své práci.

TIP STĚHUJU.CZ: Spočítejte si, kolik přesně bude stěhování Vaší kanceláře stát skrze naši kalkulačku.
‹‹ Předchozí článek
Nejdražší nemovitosti v ČR 2022
Další článek ››
Praktické tipy na stěhování.

Podobné články:

Blog

Je pro Vás vhodné stěhování do Ostravy?

Rozhodujete se ohledně stěhování do Ostravy, třetího největšího města České republiky? Myslíte si, že by pro vás bylo přestěhování do Ostravy vhodné? Toto průmyslové…
Menu