stehovani_lednice

Jak stěhovat lednici? Postup nepodceňujte

Lednice obvykle nebývá v rámci stěhování považována za nejsnazší položku (v porovnání se stěhováním klavíru je to hračka, ale hmotnost je stále 30-100 kg). Navíc má určitá specifika, která je nutné dodržovat, jinak může dojít k jejímu trvalému poškození.

Vykliďte lednici

Před přesunem z lednice vyndejte všechny potraviny. Není to přímo podmínkou, ale je možné, že se Vám při převozu stane z potravin díky odstředivé síle guláš. Lednice mají jednotlivé poličky, pokud jsou skleněné, raději je z lednice vyndejte, mohly by se při převozu rozbít.

Odmrazte mrazák

Moderní lednice mají integrovaný mrazák. Pokud jej Vaše lednice má, mrazák odpojte a led mechanicky odstraňte nebo jej nechte odmrazit samovolně. V tomto případě myslete na to, že mrazák může obsahovat až 10 kg ledu, tudíž voda bude z mrazáku postupně vytékat. Proto mrazák umístěte na místo, kde Vám voda nenapáchá nepříjemnosti. Pokud se rozhodnete pro samovolné rozmražení, odpojte mrazák 24 hodin před transportem.

Lednici obalte

Lednice má na zadní straně „chladící mřížku“, která je náchylná na poškození. Ideálně tuto mřížku podložte (pokud je to možné) a celou lednici precizně obalte do fólie. Obalení také zabrání otevírání dvířek při převozu. Pokud máte dostatečně velké deky, můžete je také použít.

Přemístění a transport lednice

Pokud lednici při nošení mírně nakloníte, nic se nestane, nesmíte ji však nosit ve vodorovné pozici. Na přesun lednice budete potřebovat minimálně dva pracovníky. Pomoci Vám může kolečkový vozík (rudl), nebo stěhovací popruhy. Co se týká uložení ve voze, lednice musí být přepravována ve svislé poloze. Pokud by lednice byla přepravována vodorovně, kapalina v kompresoru by se mohla dostat do nežádoucích míst a trvale se poškodit.

Nezapínat!

I za předpokladu, že jste lednici převáželi dle uvedeného postupu, nechte ji alespoň 3 hodiny po transportu stát bez připojení. V případě, že lednici zapnete ihned po nastěhování, může dojít k jejímu poškození. Pokud se rozhodnete nechat stěhování lednice na profesionálech, Stěhuju.cz je Vám k dispozici.

STĚHUJU.CZ TIP:
7-14 dní před převozem lednice nakupujte pouze potraviny, které stihnete do přesunu zkonzumovat
‹‹ Předchozí článek
Jak probíhá stěhování „na klíč“?
Další článek ››
Nejlevnější stěhovací firma v Praze? Vyzkoušeli jsme ji.

Podobné články:

Menu