baleni_krehkych_veci

Tipy na stěhování křehkých věcí

Při stěhování křehkých věcí Vás čeká také zabalení nádobí, skleniček, či porcelánu po babičce. Takovým věcem hrozí v případě nevhodného zacházení poškození. Nicméně, s několika jednoduchými tipy můžete minimalizovat riziko poškození a zajistit, aby vaše křehké věci dorazily na místo v dobrém stavu.

Následující tipy vám pomohou stěhovat křehké věci bez problémů:

 1. Používejte kvalitní obaly a materiály:

  Investujte do kvalitního obalu a ochranných materiálů, jako jsou bublinkové fólie, papíry nebo pěnové obaly. Tyto materiály poskytují věcem dobrou ochranu proti poškození během přepravy.

 2. Označte krabice „KŘEHKÉ“:

  Potom, co vložíte do krabic křehké věci, označte krabici výstražným popisem „KŘEHKÉ“. Tím pomůžete zajistit, aby během přepravy byly tyto krabice zacházeny s větší opatrností. Více se dočtete v našem článku Jak se připravit na stěhování.

 3. Balte každou položku zvlášť:

  Balte každou položku zvlášť a použijte dostatečné množství ochranného materiálu, aby byla položka dobře chráněna během přepravy. Obalové materiály a další pomůcky na stěhování můžete objednat např. zde.

 4. Vyplňte mezery:

  Pokud jsou v krabici mezery mezi položkami, vyplňte je dalším materiálem, aby se položky nemohly pohybovat během přepravy. Více se dočtete v našem článku Tipy na stěhování 

 5. Připravte si vůz nebo nákladní auto:

  Pokud si pronajímáte vůz nebo nákladní auto pro přepravu, zajistěte, aby byl připraven na přepravu křehkých věcí. Například, pokud máte několik křehkých věcí, můžete je uložit do speciální přepravní bedny.

 6. Nechte si pomoci:

  Pokud se necítíte dostatečně silní nebo zruční na to, abyste přemístili těžké nebo křehké předměty sami, neváhejte si nechat pomoci. Zvažte najmutí profesionálních stěhováků které najdete v každém větším městě (Ostrava, Liberec, Brno, Pardubice, České Budějovice, Olomouc, Plzeň a samozřejmě Praha), kteří mají zkušenosti s přemísťováním křehkých věcí.

 7. Rozložte zátěž:

  Pokud máte křehké věci, které by mohly být poškozeny těžkými předměty, jako jsou nábytek nebo krabice plné knih, rozložte tuto zátěž tak, aby křehké věci byly na vrcholu. Nikdy nestěhujte křehké věci v rámci skříní nebo komod.

 8. Ověřte si pojištění:

  Pokud se stěhujete se stěhovací firmou, ověřte si, že jsou náležitě pojištěni pro případně krytí škod. Za předpokladu, že se rozhodnete stěhovat sami, zvažte pojištění osobnosti na Vaše jméno.

  Pročtěte si naše nejaktuálnější recenze na Google.cz

  S použitím těchto tipů můžete minimalizovat riziko poškození vašich křehkých věcí během stěhování. Nezapomeňte, že nejlepší způsob, jak minimalizovat riziko, je nechat si pomoci od profesionálních stěhováků, kteří mají zkušenosti s přemísťováním křehkých věcí a vědí, jak je správně zabalit a ochránit během přepravy.

‹‹ Předchozí článek
Jízda s přetíženým vozidlem? Jaká hrozí pokuta?
Další článek ››
Stěhování do Dubaje: Co všechno musíte vědět

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu