zabaleni_pred_stehovanim

Jak ušetřit, pokud si najmu stěhovací firmu?

Řekněme, že jste tedy zvážili všechna pro a proti a volíte variantu pomoci od stěhovací firmy. Zdánlivě to může být dražší, ale při zvolení té správné stěhovací firmy, která Vám ušetří spoustu času, starostí a navíc je pojištěna proti případným škodám může být tato varianta mnohdy paradoxně dokonce levnější. Řekněme si, jak tedy co nejvíce ušetřit, pokud chcete využít stěhovací firmu, ale zároveň na balení a rozkládání nábytku si troufnete sami.

Zbavte se nepotřebných věcí

Jak bylo již zmíněno v článku Co obnáší stěhování a jak se na stěhování připravit?, nemusíte vždy stěhovat vše co máte doma. 80% věcí buď nepoužíváte a nebo jen zřídka. Vyřaďte tedy věci, které nepotřebujete a chcete se jich zbavit. Zdánlivě i bezcenné věci mají hodnotu a někdo jiný by je využil. Prodejte je a budete překvapeni, kolik peněz dokážete takto získat. Některé věci jsou již opravdu neprodejné a nebo jen za symbolické ceny. Zkuste je také prodat a nebo darovat, alespoň se zbavíte zbytečností, které stěhovat nemusíte a tím pádem může být stěhování levnější. Zbytek odvezte na sběrný dvůr. Jak a kde prodat přebytečné věci? 

Vše pečlivě připravte pro stěhovací firmu

Vyřazené věci jsou pryč a čeká nás balení osobních věcí. Je potřeba vše pečlivě zabalit a popsat krabice. Pokud si veškeré osobní věci naskládáte do krabic (ač to vypadá dramaticky, krabic budete potřebovat minimálně okolo dvaceti u standardní domácnosti) a krabice si neoznačíte, po nastěhování budete dlouho luštit, kde zrovna máte požadovanou věc. Proto nezapomeňte krabice popsat, ušetří Vám to mnoho času při vybalování. Pozor také na to, abyste do krabic nenaložili více věcí, než může daná krabice unést. Je lepší připravit více lehčích krabic než riskovat to, že se v půli přenášení roztrhne. Křehké věci zabalte do novin nebo bublinkové fólie, aby se při jízdě nerozbily. Důležité je, aby vše bylo zabaleno tak, že například krabice půjdou lehce skládat na sebe. 

Rozložte nábytek

Nábytek, který nepronesete dveřmi, před stěhováním rozložte. Záleží, kolik takového nábytku máte, ale není to záležitost na pár minut, proto jej rozložte minimálně den před stěhováním.

Prioritizujte

Věci, které víte, že budete ihned po nastěhování potřebovat, zvláštně označte. Ušetříte čas a starosti hledáním.

Nyní už stačí čekat na stěhovací firmu, která přijede ve sjednaný termín, jednoduše vše vezme přestěhuje a vy budete jen ukazovat, kam chcete jaké věci umístit. Pokud jim usnadníte manipulaci v podobě dobře připravených a zabalených věcí, nenastanou žádné potíže, stěhování bude o to levnější a bez zbytečných komplikací.

 

‹‹ Předchozí článek
Stěhovat svépomocí nebo využít stěhovací firmu?
Další článek ››
Jak a kde prodat přebytečné věci?

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu