profesionalni_stehovaci_sluzby

Stěhovat svépomocí nebo využít stěhovací firmu?

Jak již víme, stěhování samo o sobě je bezesporu velmi stresující a náročná záležitost. Né nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Mnohdy bývá stěhování i finančně náročné a proto spousta lidí volí stěhování svépomocí. Je to však dobrý nápad a vyjde to opravdu finančně lépe, než-li zvolit profesionály? 

Pokud se stěhujete, jistě chcete, aby vše proběhlo hladce, beze stresu a co nejlevněji. Typické stěhování zahrnuje spoustu činností a rozhodnutí, které je dobré promyslet včas před samotným stěhováním, jak již bylo zmíněno v předchozím článku Co obnáší stěhování a jak se na stěhování připravit?. Pokud se rozhodnete stěhovat svépomocí, jste na vše sami a také si za vše sami ručíte. Můžete sehnat kamaráda s větší dodávkou, pak Vám odpadá pronájem auta a tím značná finanční úleva. Výhodou také bude, že se můžete vesměs kdykoli rozhodnout, že termín stěhování přesunete. Na druhou stranu, pokud v průběhu stěhování něco rozbijete, jde to jen za Vámi. Stěhování standardně velkého bytu trvá třem profesionálním stěhovákům přibližně 5 hodin a ačkoli nechceme nikoho podceňovat, bude Vám to trvat nejspíše déle a také to často bývá fyzicky náročné. 

Zvládnete to vše sami od začátku do konce, nebo se vyplatí najmout profesionální stěhovací firmu, která tu nejtěžší část udělá za Vás a uvolní vám tak ruce pro další činnosti, kterých je se stěhováním spojeno více než dost?

Výhody stěhování s profesionální stěhovací firmou:

  Fyzická zátěž: Stěhování je bezesporu fyzicky náročné. Ačkoli se může zdát dost jednoduché přemístit několik krabic nebo kusů nábytku, přemístit je všechny, co možná nejrychleji už tak jednoduché být nemusí. S profesionály také nemusíte riskovat zranění zad při zvedání těžkých a objemných předmětů, jako je gauč, postel nebo komoda. Stěhovací firmy disponují zkušenostmi, mají vyškolené profesionály, pro které je toto každodenní činnost, mají potřebné vybavení a výdrž potřebnou ke zvedání těžkých břemen.

 Úspora času: Nejcennější položkou je zajisté Váš čas. Profesionální stěhovací služba, jako je například stěhuju.cz, zajistí kompletní stěhování všech Vašich věcí, takže se můžete postarat o všechno ostatní a jen ukazovat, které věci chcete kam přemístit, ve Vašem novém bydlení. Navíc Vám také odpadá starost se sháněním, případně pronájmem vhodného automobilu. Dále Vám stěhovací firma může poskytnout obalový materiál, a tak si nemusíte lámat hlavu s tím, kolik ho musíte koupit, kde ho sehnat a co dělat s přebytky. Pojištění proti poškození? S tím si také nemusíte dělat starosti. Pokud se nechcete trápit ani s balením, případně rozkládáním nábytku, stačí říct a o vše bude postaráno. 

–  Náklady: Přestože stěhování svépomocí je často považováno za nákladově efektivnější řešení, najmutí profesionální stěhovací firmy Vám může často ušetřit mnohem více peněz. Kromě toho, že na stěhování svépomocí si stejně budete muset pronajmout velkoobjemové vozidlo, což nebývá levné a navíc vám hrozí poškození nábytku v důsledku neodborné manipulace či absenci správného vybavení, existuje mnoho nepředvídaných faktorů, které mohou způsobit, že Vaše náklady na stěhování prudce stoupnou. Profesionální stěhovací firmy dobře vědí, jak manipulovat s objemnými a těžkými předměty, což eliminuje rizika poškození, navíc je firma proti takové události pojištěna, takže v případě poškození nábytku získáte odškodnění. Také nesmíme opomenout Vaše známé, které budete pravděpodobně shánět na pomoc, a kterým se budete muset částečně časově přizpůsobit. Samozřejmostí by mělo být děkovné a ať už je jakékoli, do nákladů se počítá. Je zkrátka dobré zvážit všechny faktory a mnohdy budete překvapení, že stěhovat svépomocí se vlastně často nevyplácí.

Rádi byste využili stěhovací firmu, ale přesto chcete ušetřit Vaší peněženku? Pokračujte na další článek.

 

‹‹ Předchozí článek
Co obnáší stěhování a jak se na stěhování připravit?
Další článek ››
Jak ušetřit, pokud si najmu stěhovací firmu?

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu