stehovaniparkovanivbrne

Parkování v centru Brna při stěhování

Jak už asi víte, od 1. července 2022 magistrát města změnil pravidla pro vjezd do centra Brna. Náměstí Svobody je již přes rok neprůjezdné a pravidelně kontrolované městskou policií. Toto omezení bylo aplikováno za účelem zajištění větší bezpečnosti pro pěší chodce. Jsou tu však výjimky, kdy je možné využít legální cesty pro vjezd do centra, které se hodí vědět dopředu. V tomto článku se dočtete, jak na parkování v centru Brna při stěhování.

Příjezd stěhovacího vozu do centra Brna?

V době mezi 6:00 do 10:30 je povolený vjezd do historické části Brna, jenže ne pro všechny. Týká se to pouze rezidentů, kteří mají trvalý pobyt v dané lokalitě, zásobovací vozy, nebo například poskytovatelů určitých služeb s potřebným oprávněním. Policie či záchranné složky mají samozřejmě v tomto případě výjimku také. V případě vjezdu na centra Brna mimo vyhrazené hodiny, Vaše registrační značka bude zachycena kamerovým systémem a nevyhnete se pokutě.

V případě že se stěhujete do centra Brna či mimo něj, je potřeba využít profesionálních stěhovacích společností, které musí dodržet dvě základní pravidla. První z nich je prokázání právního vztahu k vozidlu, díky kterému lze určit, zda se jedná o stěhovací vůz dané společnosti. Tím druhým pravidlem je prokázání důvodu samotného vjezdu vozidla, které může být například objednávkovým formulářem o stěhování do centra či smlouvou.

‹‹ Předchozí článek
Jak zabalit vybavení kuchyně a spotřebičů?
Další článek ››
Jízda s přetíženým vozidlem? Jaká hrozí pokuta?

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu