nejlevnejsi_stehovaci_firma_praha

Nejlevnější stěhovací firma v Praze? Vyzkoušeli jsme ji.

„Proč stěhování od Vás stojí 5000 a oni mi to nabídli za 3000?“ otázka, na kterou se nás zákazníci tu a tam zeptají. Neustále se snažíme naše ceny za stěhování optimalizovat tak, aby byly dostupné pro co největší masu lidí a vrtalo nám hlavou, jak může nějaká firma poskytovat stěhovací služby ještě o 40% levnější než my. Tak jsme se rozhodli tuto nejlevnější stěhovací firmu v Praze vyzkoušet.

Pozor na podezřelou cenu

Cena je bezesporu hlavním aspektem při výběru stěhovací firmy, ovšem platí, že pokud je nejnižší nabídka řádově nižší než druhá, je to podezřelé. Naše rady, abyste nevolili stěhovací firmu jen z hlediska ceny, jsme avizovali již v minulých článcích. Pokud někdo nabízí cenu za stěhování výrazně nižší cenu než ostatní, může se za tím skrývat nějaký háček a prozatím jsme pouze přebírali názory proč byste se nejnižší ceně za stěhování měli vyvarovat. Abychom mohli prezentovat vlastní názor, rozhodli jsme se ji vyzkoušet.

1) Komunikace a plánování

Do firmy jsem telefonoval 8 dní před plánovaným stěhováním. Dovolal jsem se hned na první pokus, odpověděl jsem na otázky typu, jaké položky budu chtít stěhovat, z jakého a do jakého patra stěhování bude probíhat, jak dlouhá je vzdálenost přejezdu a zda jsou tam předměty které je nutné nést ve dvou lidech. S pánem jsme doladili datum stěhování a čas příjezdu. Bylo mi sděleno, že cena bude někde okolo 3000 Kč.

2) Ne(příjezd)

Stěhování bylo naplánováno na pátek v 11:00. Stěhovací pracovníci dorazili bez předchozí omluvy o hodinu a tři čtvrtě později, což mě poměrně překvapilo, jelikož jsem s nimi již téměř nepočítal.

3) Provedení

Co se samotného provedení stěhování týče, nemám k němu takřka žádné výhrady. Stěhovací technici nezpůsobili žádnou škodu, pracovali samostatně, na adrese vykládky se sami doptávali, kam mají daný nábytek usadit.

4) Finální cena

Před samotnou platbou mi bylo sděleno, že cena, kterou jsem obdržel před stěhováním byla orientační a často se stává, že finální cena je o dost jiná v závislosti na počtu odpracovaných hodin (Stěhuju.cz počítá cenu na základě zadaných předmětů nezávisle na počtu odpracovaných hodin). Stěhováci nakonec požadovali 5400 Kč, což je skoro o 100% vyšší než cena odhadovaná.

Co z toho vyplývá?

Stěhovací firmy, které předem nabízejí výrazně nižší ceny než ostatní, následně cenu navýší o desítky procent. Argument, že předem stanovená cena je orientační je sice pravdivý, je ovšem velmi pravděpodobné, že takto diametrálně odlišnou cenu stanovují právě kvůli získání konkrétního zákazník a takové jednání lze považovat za minimálně nekorektní

Cílem Stěhuju.cz je nabízet dostupné stěhování přímo na míru konkrétnímu klientovi s maximálně transparentní cenou. Pokud je objem zadaného stěhování shodný s realitou, cenu nikdy nenavýšíme.

STĚHUJU.CZ TIP:
Oslovte více stěhovacích firem, získáte tak přehled a můžete se svobodně rozhodnout, jakou firmu zvolit
‹‹ Předchozí článek
Jak stěhovat lednici? Postup nepodceňujte
Další článek ››
Diametrální rozdíly v cenových nabídkách stěhovacích firem? Proč?

Podobné články:

Menu