kalkulace_stehovani_ihned

Diametrální rozdíly v cenových nabídkách stěhovacích firem? Proč?

Čas se krátí, majitel nemovitosti Vám sdělil, že se musíte do konce měsíce vystěhovat. Zjistíte, že kamarádi na pomoc se stěhováním nemají zrovna čas. Nastává čas na jednoduché výběrové řízení, na internetu zašlete několika stěhovacím firmám poptávku na stěhování ve Vašem městě. Stěhovací firmy se s Vámi obvykle nepodělí ani o orientační cenu a domluví Vám prohlídku bytu nebo domu technikem. Po absolvování prohlídek nemovitosti zjistíte, že nabízené ceny za stěhování Vašeho bytu od jednotlivých stěhovacích firem jsou diametrálně odlišné. Otázka tedy zní, proč?

Doprava

Každá stěhovací firma si účtuje poplatky za dopravu různě. Některé stěhovací firmy neúčtují přistavení vozu ve městě, kde sídlí, některé neúčtují přistavení vozu v určitém rádiusu vzdálenosti, některé jednoduše účtují dle počtu ujetých kilometrů. Cena dopravy se také odvíjí od druhu vozu, který bude pro danou zakázku použitý. Pokud stěhovací firma zvolí vozidlo s úložným prostorem 20m3 cena dopravy bude výrazně nižší než u vozu s nákladovým prostorem 30m3. Cena za ujetý kilometr se pohybuje v závislosti na konkrétní stěhovací firmě a zvoleném druhu vozu v rozmezí 15–30 Kč/km.

Hodinové sazby stěhováků

Bezmála všechny stěhovací firmy tvoří cenové nabídky na základě předpokládaného času, jaký stěhování zabere. Stěhuju.cz počítá cenu za stěhování na základě přesného objemu stěhovaných položek. Sazby za hodinu pracovníka jsou závislé na lokalitě, ve které stěhovací firma sídlí. Pokud plánujete stěhování v Praze, hodinová sazba bude znatelně vyšší než například ve východních Čechách. Ovšem také ve stejné lokalitě bývají hodinové sazby jednotlivých stěhovacích firem výrazně odlišné. Například v Praze, se hodinová sazba stěhování se dvěma pracovníky pohybuje v rozmezí 600-1100 Kč/hod. Až do okamžiku platby tedy nevíte, kolik za stěhování vlastně zaplatíte.

Obalový materiál, demontáže…

Seriózní stěhovací firma zabalí stěhované předměty do fólií, stěhovacích dek, nebo jiných ochranných materiálů. Některé stěhovací firmy započítávají obalové materiály a čas strávený obalením do orientační cenové nabídky, některé nikoli. To samé platí i pro nábytek, který je nutné před stěhováním rozložit. Nezapomeňte, že cenové nabídky stěhovacích firem jsou pouze orientační, skutečná cena se odvíjí na počtu odpracovaných hodin.

Chcete znát skutečnou cenu za Vaše stěhování? Pomocí naší kalkulačky stěhování znáte cenu během 2 minut.

‹‹ Předchozí článek
Nejlevnější stěhovací firma v Praze? Vyzkoušeli jsme ji.
Další článek ››
Co obnáší stěhování a jak se na stěhování připravit?

Podobné články:

Menu