kolik_stoji_stehovani

Kolik stojí stěhovací firma?

Cenu za konkrétní stěhování lze určit předem až překvapivě dobře. Pokud se jedná o stěhování pár kusů nábytku, oslovte stěhovací firmu a dostanete cenu za hodinovou sazbu + najeté kilometry. Určit cenu stěhování bytu nebo domu není takto jednoduché, přesto jej lze s dostatečnou přesností odhadnout. Profesionální stěhovací firma se Vás doptá, na informace jako z jakého a do jakého patra se stěhujete (jsou v domě výtahy?), zda jsou v rámci stěhování nějaké překážky, jestli bude potřeba některý nábytek před stěhováním rozložit, zda budete potřebovat věci obalit a podobně. Na základě těchto informací dokáže stanovit počet hodin potřebných na stěhování a přepravu, spotřebu materiálu a pohonných hmot.

Ceny stěhovacích firem

Hodinová sazba 900 -1600 Kč

Obalový materiál (200-300 Kč/role)

Přeprava 15-22 Kč/km (dle velikosti vozu)

Těžké předměty (1000 – 2000 Kč)

Se Stěhuju.cz zjistíte finální cenu okamžitě skrze naši online kalkulačku

Hodinové sazby profesionálních stěhovacích firem (za nejčastěji využívanou variantu 2 pracovníci + středně velké auto) se pohybují od 900 Kč do 1600 Kč. Cena závisí převážně na lokalitě(dražší jsou obvykle v Praze, v Brně, či Plzni, například v Liberci či Českých Budějovicích bývají ceny nižší). Nábytek je nutné před převozem obalit, aby nedošlo k jejímu poškození při transportu. Spotřeba obalového materiálu závisí na jednotlivých kusech nábytku (jedna role obalové fólie vyjde přibližně na 200 Kč). Ušetřit můžete, pokud si nábytek obalíte sami. Pokud stěhujete firmu, velký byt nebo dům, budete pravděpodobně potřebovat vozidlo velikosti 30 m3 a více. Nahlaste také těžké předměty (americká lednice, piano, masivní komody).

Oslovte více stěhovacích firem se stejným požadavkem a rozhodněte se

Jak ušetřit se stěhovací firmou? 

Metod, jak na stěhování ušetřit je řada. Pokud chcete absolvovat stěhování za nejnižší cenu, zaměřte se na to, jak ušetřit čas stěhovací firmy na samotné stěhování. Nepotřebné věcí a nábytek vytřiďte, pokud možno prodejte.

Zbavte se věcí „které se možná budou hodit“

Před stěhováním protřiďte věci, které jste již 2 roky nepoužili a pravděpodobně je je nebudete potřebovat ani v novém bytě. Oblečení odevzdejte například do armadaspasy.cz, věci které mají nějakou hodnotu prodejte s předstihem na bazos.cz, sbazar.cz nebo dalších marketplace. Nábytek, elektronika, nebo sportovní náčiní které se může zdát neprodejné si přeci jen často najde ještě nějakého kupce.

Rozložte nadrozměrné kusy

Rozložení nábytku před stěhováním

Dále jak můžete ušetřit čas stěhovací firmy a tím náklady na stěhování je rozložení kusů nábytku, který neprojde dveřmi, nelze jej naložit vcelku do vozu, nebo hrozí jeho poškození při transportu. Obvykle se jedná o skříně, stoly, sedačky nebo postele. Tato činnost vyžaduje určitou zručnost, proto zvažte, zda ji raději nenecháte na profesionálech.

 

Objednejte stěhovací firmu s předstihem

Pokud si domluvíte termín stěhování s předstihem (alespoň 14 dní předem), nejen že nebudete mít problém se sehnáním volného termínu, ale často se také setkáte s nižší cenou. Také myslete na to, že nejvytíženější období stěhovacích firem jsou poslední týden v měsíci.

 

Obalte nábytek sami před stěhováním

Obalení nábytku před stěhováním bublinkovou fólií

Nábytek, obrazy, lednice nebo televize musí být před převozem řádně obaleny. Spočítejte si sami, na kolik Vás obalový materiál vyjde a zda je pro Vás vhodnější se do obalení pustit svépomocí. Pokud se tak rozhodnete, myslete na to, že obalení je nutné udělat precizně a s fólií speciálně na sedačku, lednici, nebo další drahý nábytek nešetřit.

Spočítejte si, kolik přesně bude Vaše stěhování stát skrze naší online aplikaci

 

 

‹‹ Předchozí článek
Návod: Jak na aplikaci Stěhuju.cz
Další článek ››
Nejdražší nemovitosti v ČR 2022

Podobné články:

Blog

Je pro Vás vhodné stěhování do Ostravy?

Rozhodujete se ohledně stěhování do Ostravy, třetího největšího města České republiky? Myslíte si, že by pro vás bylo přestěhování do Ostravy vhodné? Toto průmyslové…
Menu