Organizace šatníku, aneb jak na kapsulový šatník

Každý z nás jistě zažil den, kdy koukal do skříně, která praskala ve švech, ale i tak měl pocit, že si nemá co obléct. Police jsou plné oblečení, které jste na sobě dlouho (nebo dokonce nikdy) neměly. Využijte proces stěhování jako nový začátek pro Váš šatník.Vyberte si do nového domova pouze oblečení, které opravdu unosíte. 

Jedním z přístupů, jak toho docílit, je sestavení tzv. kapsulového šatníku. Jeho hlavní zásadou je minimalistický přístup k oblečení. Máte tedy pouze omezený počet kusů oblečení, které jsou ale mezi sebou jednoduše a neomezeně kombinovatelné.

Jak si kapsulový šatník sestavit?

V prvé řadě je důležité projít každý kousek a položit si otázku, jak často a jestli vůbec daný kus oblečení nosíte. Po tom, co provedete selekci nenošených věcí od těch, které opravdu nosíte, vytvořte si seznam oblečení pro kapsulový šatník. O jaké kousky se ale jedná? Jde o oblečení z kvalitního materiálu, v neutrálních barvách (černé, béžové, bílé a šedé) a které nikdy nevychází z módy. V ženském šatníku to jsou například univerzální sukně, džíny, sako a společenské kalhoty nebo kašmírový svetr. U mužů nesmí v kapsulovém šatníku chybět dobře střižený oblek, košile, polokošile, polobotky, bílé tenisky, černé tričko atd. 

Konec rannímu chaosu

Sestavení kapsulového šatníku Vám pomůže s každodenním ranním výběrem ideální kombinace oblečení. Už žádné dlouhosáhlé stání před skříní, přehazování již složeného oblečení a hlavně žádný stres. No nezní to jako skvělé ráno?

Úspora času ale není jedinou výhodou. Minimalistický přístup k oblékání šetří i peníze. Budete mít totiž již zavedený systém na základě něhož nové kousky do šatníku nakoupíte. Nebudete muset chodit hodiny a hodiny po obchodním centru a namátkově vybírat jednotlivé kusy oblečení. Přesně budete vědět co přesně Vám chybí a co je potřeba dokoupit. Je to velmi podobné s radou, že nemáte nikdy chodit nakupovat potraviny hladoví. 🙂

V jednoduchosti je krása a elegance. Kombinace odstínů základních barev ve spojení s jednoduchými střihy dokáže vykouzlit neotřelou eleganci i v každodenním nošení. A nezapomeňte, že úsměvem jej vždy posunete ještě výš.

Vtiskněte do kapsulového šatníku i sebe

Kapsulový šatník berte jako základ pro své oblečení. Tedy těch kusů, které Vám vydrží nejdéle. Pokud jste milovníkem určitých vzorů nebo modré barvy, jistě je do svého šatníku též využijte. Využití kapsulového šatníku má docílit seskupení oblečení, ke kterému se můžete neustále vracet a kombinovat. Není tedy restriktivním pohledem na oblékání, pouze udržitelnější a jednodušší formou při třídění Vašeho šatníku.

Plánujete stěhování do nového bydliště? Udělejte si nezávaznou kalkulaci na kolik Vás stěhování vyjde. Pokud se chcete některých věcí zbavit, můžeme Vám pomoci také s vyklízením.

 

‹‹ Předchozí článek
Stěhování do Rakouska
Další článek ››
Stěhování do domova důchodců

Podobné články:

Blog

Vyklízení v Praze

Vyklízení domu, bytu nebo sklepa v Praze může být výzvou, ať už se jedná o přemístění do nového bytu, likvidaci starých věcí nebo úklid…
Menu