Jak ochránit věci při stěhování? Co všechno je potřeba?

Při stěhování je klíčové zajistit, aby byly všechny vaše věci bezpečně zabalené a chráněné před poškozením. Pro stěhování bytu 3 + 1 jsou zde ideální materiály a jejich využití, které vám pomohou předejít nepříjemnostem a zabezpečit vaše majetky. Pojďme se společně podívat na základní pomůcky, které jsou nedílnou částí každého kvalitního stěhování.

Krabice, základ každého stěhování

Opakování je matka moudrosti, základem u každého stěhování jsou kvalitní stěhovací krabice. U bytu velikosti 3 + 1 se doporučuje se použít 20 pětivrstvých kartonových krabic o rozměrech cca  550 x 400 x 300 mm. Tyto krabice jsou dostatečně robustní, takže unesou těžší předměty bez rizika, že se během manipulace protrhnou nebo poškodí. Jejich vysoká nosnost okolo 30 kg zaručuje, že se krabice nezdeformují a ochrání obsah před nárazy a tlakem z ostatních balíků. Krabice však doporučujeme nepřetěžovat kvůli samotné manipulaci.

Pro pevné a bezpečné uzavření krabic je nutné použít kvalitní lepicí pásku. V tomto případě by měly stačit 3 role standardní lepicí pásky a 2 role speciální pásky s nápisem „Křehké“, každá o délce 60 metrů. Tato pásky zaručí, že krabice zůstanou pevně zavřené a v případě křehkého obsahu také upozorní na nutnost opatrnější manipulace.

S fólií nešetřete!

Dalším důležitým materiálem je bublinková fólie, která se používá k ochraně křehkých předmětů jako jsou sklo nebo porcelán.. Pro tento účel je ideální 1 role fólie o rozměrech 50 cm x 50 m. Bublinky efektivně tlumí nárazy a chrání obsah krabic před poškrábáním a jiným poškozením. Dále je bublinková fólie ideální pro obalení monitorů, skleněných skříněk nebo například na zrcadla.

Stretchová fólie, kterou budete potřebovat ve dvou rolích, je skvělá pro zabezpečení větších kusů nábytku nebo celých balíků. Tato fólie pomáhá udržet předměty pohromadě a chrání je před prachem a vlhkostí během transportu. Pomocí stretch fólie můžete také dodatečně stabilizovat krabice na vozíku nebo v nákladním prostoru.

Co se dále při stěhování využít?

Nakonec bychom neměli zapomenout na další nezbytné pomocníky při balení – pevné černé a transparentní LDPE pytle, které se hodí pro balení oděvů, textilií nebo jiných měkčených předmětů, které nepotřebují pevnou oporu krabice. Dále je zde neocenitelný permanentní popisovač, jenž vám umožní na krabice napsat obsah nebo speciální pokyny, jako jsou upozornění na křehkost či specifickou orientaci balíku. Tento krok výrazně usnadňuje pozdější rozbalování a distribuci krabic ve vašem novém domově. Odlamovací nůž pak zastane klíčovou roli při přípravě materiálů na balení a později také při rychlém a efektivním otevírání krabic.

Díky těmto nástrojům bude váš stěhovací den mnohem více organizovaný. Při správném využití těchto materiálů a nástrojů získáte jistotu, že vše potřebné je správně zabalené, označené a připravené k bezpečnému přesunu.

Hodně štěstí s přesunem do nového!

Použití těchto specifických balicích materiálů a nástrojů je zásadní pro zajištění hladkého průběhu celého stěhovacího procesu. Odpovídající ochrana vašich věcí snižuje riziko poškození během transportu a usnadňuje manipulaci s nimi. Důkladné označení krabic zase zrychluje a usnadňuje proces vykládání a rozřazování v novém domově, což vede k efektivnějšímu a méně stresujícímu stěhování. Proto je klíčové neopomíjet kvalitu a množství použitých materiálů, které vám pomohou zabezpečit, že se vaše věci do nového bydliště dostanou v nezměněném stavu a bez zbytečných komplikací.

PODÍVEJTE SE NA NAŠE NEJAKTUÁLNĚJŠÍ RECENZE NA GOOGLE.COM

 

‹‹ Předchozí článek
Je pro Vás vhodné stěhování do Prahy?
Další článek ››
Co s krabicemi po stěhování? Dejte jim druhý život

Podobné články:

Blog

Je pro Vás vhodné stěhování do Prahy?

Přemýšlíte o stěhování do hlavního města České republiky? Praha, srdce Evropy, láká mnoho lidí svou historií, kulturou a širokým spektrem možností. Jaké jsou ale…
Menu