Jak na stěhování do Francie?

Začínáte novou kapitolu svého života ve Francii? Náš detailní průvodce vás provede celým procesem stěhování, od plánování přes vyřizování právních formalit až po adaptaci na nové prostředí. S praktickými radami a užitečnými tipy usnadníme vaše přestěhování do Francie, abyste se mohli soustředit na objevování krás a příležitostí, které vám tato země nabízí. Připravte se na bezstarostný přechod do svého nového domova s naším průvodcem, který vám pomůže překonat všechny výzvy a rychle se začlenit do francouzského životního stylu. Transport věcí do Francie má poměrně odlišné náležitosti něž například stěhování do Rakouska nebo do Německa.

Kolik stojí stěhování do Francie?

Záleží na mnoha parametrech níže (obecně lze říci že cena za stěhování z Prahy do Paříže vyjde na 30 – 70 000 Kč):

  • vzdálenost (dle typu vozidla se cena za kilometr pohybuje 17- 33 Kč)
  • čas naložení a vyložení (obvykle na trase této délky se cena za nakládku a vykládku pohybuje 2 – 7 000 Kč
  • mýto
  • potřebný počet pracovníků

Na co se připravit při stěhování do Francie?

Pečlivé plánování je nezbytné. Čím dříve začnete se přípravou, tím lepší. Před vaším odjezdem do Francie se seznamte se všemi právními a administrativními požadavky souvisejícími s Vaším stěhováním. To zahrnuje aplikace na víza, povolení k pobytu a práci, registraci u místních úřadů a další nutné kroky. Je důležité si uvědomit, že tyto procesy mohou trvat, proto je vhodné začít s přípravami včas.

Odhadněte náklady spojené se stěhováním do Francie a sestavte rozpočet. Vyčíslujte výdaje na ubytování, stravování, dopravu a další každodenní potřeby. Nezapomeňte si vytvořit finanční rezervu na nepředvídané situace.

Potřebné náležitosti při stěhování do Francie

Francie je jednou z nejsložitějších zemí co se zákonů v logistice týká. Pokud stěhujete pouze osobní věcí, nemusíte se ničeho z níže uvedených obávat, týká se pouze převozu dodávkovými nebo nákladními vozy (samozřejmě se musí jednat o legálně držené předměty). Specifika logistiky ve Francii naleznete níže:

  • Stěhování z ČR nesmí probíhat v neděli (ve Francii ano, ale transport skrze Německo ne)
  • Pokud stěhujete svépomocí, celková hmotnost vozidla nesmí překročit 2,4 tuny (nikoli 3,5 tuny jako dříve)
  • Pozor na přetížení vozidla! Ve Francii jsou jedny z největších postihů za jízdu s přetíženým vozidlem (pokuty začítají na 1000€)
  • Berte v potaz, že standardní dodávka typu Iveco, VW Crafter apod. váží 1,5 – 1,8 tuny, tudíž s posádkou 2 lidí zbývá naložit cca 500 Kg
  • Pokud stěhujete náklad o celkové hmotnosti do 3,5 tuny, je potřeba využít stěhovací firmy, která disponuju tzv. Eurolicencí
  • Mýto. Zvažte zda potřebujete stěhovat starý nábytek, spotřebiče a jiné rozměrné předměty. Pokud je třeba na Vaše stěhování vyhradit vozidlo s větší povolenou hmotností než 3,5 tuny, je nutné při cestě po Francii hradit mýtné.

 

Zvažte co opravdu potřebujete

Přemýšlejte, které osobní věci si vezmete s sebou a co raději nechat nebo prodat. Možná zjistíte, že některé věci jsou pro nový život ve Francii nepotřebné. Pokud se rozhodnete pro pomoc stěhovací společnosti, vyberte si takovou, která má zkušenosti s mezinárodním stěhováním a je na případné problémy pojištěna. Zvažte, zda využít služeb profesionální stěhovací společnosti, která vám pomůže s transportem vašeho majetku. 

Podívejte se na naše nejaktuálnější recenze na Google.com

Stěhování do Francie svépomocí?

Pokud se rozhodnete využít služeb stěhovací firmy, zvolte takovou, která vyhovuje vašim požadavkům a přání. Firma by měla nabídnout kompletní balíček služeb, počínaje balením, přes nakládání, dopravu až po vykládání vašich věcí ve vašem novém francouzském domově. I přesto nezapomínejte na udržování kontaktu s rodinou a přáteli o vašem stěhování. Jejich podpora vám dodá oporu a jistotu v této nové životní etapě. V případě, že potřebujete do Francie přestěhovat celou firmu, neváhejte nás kontaktovat pro individuální nabídku.

Pokud potřebujete stěhování do Paříže, Lyonu, Nantes nebo do Marseille, spočítejte si jaká bude cena s profesionální stěhovací firmou skrze naší online kalkulačku.

 

‹‹ Předchozí článek
Stěhování Polsko? Náležitosti a specifika
Další článek ››
Stěhování do Rakouska

Podobné články:

Blog

Je pro Vás vhodné stěhování do Ostravy?

Rozhodujete se ohledně stěhování do Ostravy, třetího největšího města České republiky? Myslíte si, že by pro vás bylo přestěhování do Ostravy vhodné? Toto průmyslové…
Menu